Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jacob

heartJacob heart

Jacob Black je "vlkodlak", druhý ve velení smečky Sama Uleyho  a později Alfou. Je rodilý Quileutský Američan. V Twilight mu je 15 let, v New Moon a Eclipse mu je 16 , To se proměnil ve vlka poprvé.Otisknese  na půčlověčí dítě  jménem Renesmee Cullen, dcera Edwarda Cullena a Belly Swan. Stejně jako u Quila Ateara a Claire, jeho láska k Renesmee se nestane romantickou.
 
 

Život

Jacov Black se narodil Billymu a Sarah Black. Bohužel, jeho matka, Sarah zemřela při tragické dopravní havárii, když byl malí, i když Jacob o tom nikdy nemluví. Má dvě starší sestry dvojčata, Rachel a RebecciBlack. Rebecca  se přestěhovala na Havaj a nakonec se vdala, zatímco Rachel, byla na vysoké škole ale  vrátila  se  později v Breaking Dawn a  potiskla se na Paula.

 

 
Jacob má malou ale velmi důležitou roli v Twilight. Jacob je dlouho-době blízký rodinný přítel Belly kvůli oběma otci, Billy a Charlie Swan jsou nejlepší přátelé. Poté, co Bella sním flirtuje  (jako způsob, jak získat informace),on ji podstrčí myšlenku že Edward je upír tím, že jí  řekne Quileutskou legendu na toto téma. Poté, co Bella a Edward začal spolu chodit, Billy s Jacobem, řikaly Belle ať se od Edwardadrží dál, aniž by jí však říkali, proč. Ona už to ví.  Později se objeví na plese a říká Belle otcovy rozkazy opakující stejné varování. Na oficiálních stránkách Stephenie Meyer, Jacob byl původně jen zařízení informovat Bellu o "Studených." Nicméně, jak ona a její editor si oblíbil Jacoba natolik, že se rozhodli dát mu větší roli v pokračování Stmívání,  mezi hlavní postavy v New Moon, Eclipse a Breaking Dawn.
Info
Přezdívka: Jake
Narozen: 1990
Druh: člověk/vlkodlak
Povolání: student, ochránce rezervace La Push
Přeměna: únor 2006
Bydliště: La Push (okres Forks), Washington, USA
Titul: pravý Alfa
Záliby: auta a motorky, přátelé

Vzhled:
Jacob je původem potomek amerických indiánů, proto má typicky černé rovné dlouhé vlasy, tmavě hnědé oči a pleť červenohnědou. Je nadměrně vysoké postavy a též i svalnatý.

Rodina:
Billy Black - otec
Sarah Black - matka
Rebecca Black - sestra
Rachel Blach- sestra
Quil Ateara  -  bratranec z druhého kolena (asi)
Rebečin manžel -
švagr
Paul - otiskl se do Rachel
Renesmee Cullen -  do ní se otiskl sám